Što se nosi u našoj školi?

Što se nosi u našoj školi?

Što se nosi u našoj školi? Kratko i jasno – svašta. Svatko ima svoj stil, nešto što voli nositi i „prošetati“ školskim hodnicima. Istražujući modne stilove u našoj školi, uočili smo da učenici nose i elegantnu odjeću i istovremeno njeguju i casual stil, ali ipak nekako najviše „furaju“ sportski stil. Razlog tomu je vjerojatno što je on „the most comfortable“ za školu. Pogotovo kad su ispiti, usmeni i projekti na vrhuncu, većini učenika je lakše odgovarati ili pisati ispit u nečem udobnom, nego u trapericama ili košuljama koje baš i nisu najudobnije i stvaraju dodatnu nervozu.
Učenici 3.a razreda potrudili su se pokazati što se nosi u našoj školi, u ovo skoro pa zimsko vrijeme, aktivnim sudjelovanjem u razrednom „photoshootingu“. Iskoristili su svaki odmor, a katkad i satove, da bi nam pomoću nekoliko outfita prikazali što to oni vole nositi. Neki su za zadovoljstvom pristali na aktivno sudjelovanje, dok je druge bilo malo teže nagovoriti, no naposljetku su i oni pristali. Bilo je tu zezanja, poziranja, dobrih i loših fotki, ali na kraju je sve ispalo odlična zabava i novo iskustvo.
A sada je napokon došlo vrijeme i da vidite te outfite, je li tako?
Pa krenimo!
Hoodice, dukse, dukserice, kako god želite – uvijek tu, nikad ne izlaze iz mode. Markirane, ili ne markirane – baš je svejedno. A vidimo da i dečki furaju baby rozu, ha?

Kompletići – lijepi, udobni, topli. Sportski ili casual? Jednobojni ili šareni? Jednostavni ili otkačeni? Koji vi birate? A ovaj rozo-bijelo-ljubičasti sigurno fura neka cura sa posebno otkačenim stilom. Biste li joj ukrali komplet ili je ipak too much?

Detalje nikad ne valja izostaviti, oni su tu da čitav outfit podignu i učine još savršenijim. Ovi okrugli gumbići izgledaju kao leteći tanjuri. Vjerojatno zato što u trgovini poletiš za odjevnim komadom s ovakvim BUM detaljem!

Bershka kožne jakne – ove jeseni i zime svakako jedne od popularnijih modnih komada. Na trapke ili pleteni pulover, svejedno je, i ovako i onako izgleda top, top, topčina!

A da ne izostavimo i mušku modu, znaju i dečki dobro uskladiti boje i detalje. Plavo i crno + mornarska maska usred hladne jeseni, što kažete, cool ili ipak ne toliko cool?

Za ovakvim prslukom su svi ludi. Cure, a čak i nešto starije gospođe. Univerzalan je i ide na sve. Traperice, trenirke, tajice.

Ovo vas sigurno podsjeća na pletivo koje su vam nudile bake, a uvijek ste odbijali i govorili da to nije in. E pa došlo je vrijeme kad su ovakvi pleteni puloveri itekako poželjni i in.

Dodaj malo boje, malo roskaste! Roze čarape kao šlag na torti, da upotpune ovaj sportski outfit. Bake su vam sigurno govorile da će vas u starim danima boljeti noge od golih gležnjeva. E pa ova cura očigledno sluša svoju baku.

Ove hlače su prava definicija sportske elegancije. Danas su čak i gumice za kosu trendy. Upotpunjuju svaku
Udobno, a opet fancy. Čak i boja odgovara ovom kombinaciju!
jesenskom ugođaju. Nisu ni ovi dečki loši, zar ne?

Nadamo se da vam se svidjela ova mini modna revija učenika 3.a razreda. Oni su uživali u fotkanju i osmišljanju outfita te se nadaju da ste pronašli neku malu inspiraciju! ?

Klara Petrić i Nela Horvat, 3.a

Krunoslav Kranjčec

Krunoslav Kranjčec

One thought on “Što se nosi u našoj školi?

  1. Wow, sviđaju mi se vaše modne kombinacije. U potpunosti ste pokazali sve što je danas popularno. Moda se jako brzo mijenja, ali zato stil nikad ne izlazi iz mode! Jedino što mi fali u svemu ovome jesu neke dobre zimske čizmice, upotpunile bi brojne kombinacije. Sve u svemu, odličan tekst i slike.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)