Novine 5+ predložen za Državnu smotru LiDraNo 2021.

Novine 5+ predložen za Državnu smotru LiDraNo 2021.

Veliki uspjeh našeg malog uredništva Novina 5+:

Naš školski list Novine 5+ predložen za Državnu smotru LiDraNo 2021.

Dana 19. ožujka, u našoj školi je putem online sastanka na Zoom platformi održan Okrugli stol za novinarske radove učenika osnovnih i srednjih škola Krapinsko-zagorske županije. Program je održan u sklopu Županijske smotre LiDraNo 2021. te su sastanku prisustvovali učenici (autori poslanih radova) i njihovi mentori. Naš školski list Novine 5+, s glavnim urednikom Bornom Cesarcem (3.c) te urednicama Lucijom Šalković (3.c) i Leom Kovačec (4.c) pod mentorstvom profesorice Sanje Ranogajec, predstavljao je Srednju školu Krapina u kategoriji srednjih škola. List je predložen za državnu razinu od strane članica Županijskog povjerenstva za novinarske radove – Jelene Jazbec, novinarke portala Zagorje International i Biserke Jakšić, glavne urednice Radija Kaj.

Članice Povjerenstva kritički su se osvrnule na izgled i sadržaj našeg školskog lista. Kao najveća zamjerka istaknut je nedostatak aktualnih vijesti koje su izravno povezane sa školom, ali i općenito  slabija učestalost objavljivanja novosti. Te nedostatke nekim dijelom možemo pripisati trenutnoj epidemiološkoj situaciji jer su aktivnosti u školi, naravno, kao i svugdje, relativno ograničene zbog mjera zaštite i sigurnosti. Stoga izostanak uobičajene školske dinamike, nažalost, rezultira smanjenom redovitošću i manjim brojem tekstova. Također, treba uzeti u obzir da su naše web-novine samo stvaralački dodatak glavnoj web-stranici Srednje škole Krapina na kojoj se objavljuju sve bitne novosti i obavijesti vezane uz našu srednju školu. Imat ćemo na umu primjedbe Povjerenstva u cilju poboljšanja budućeg rada i kvalitete našeg školskog lista. Kao pozitivne karakteristike novina istaknute su vizualna preglednost i kreativnost naziva rubrika koje se ističu na naslovnoj stranici. Pohvaljene su rubrike Intervju i Globek, a posebice Karantenska svaštara koja je pokazatelj prilagođenosti aktualnoj situaciji i čija je tematika dodatno zainteresirala učenike da se iskušaju u svojoj kreativnosti. Zato su pohvaljeni i videouradci koji su nastali za vrijeme karantene te su također u sastavu naših digitalnih novina. Sve u svemu, zahvalni smo na komentarima Povjerenstva i ponosni na postignut uspjeh naših malih novina. Predloženi smo za državnu razinu Lidrano smotre čime smo iznimno počašćeni te radoznalo iščekujemo konačnu odluku Državnog povjerenstva. Motiviranost za daljnjim radom uvijek je veća kad je trud prepoznat i cijenjen izvana.

Krunoslav Kranjčec

Krunoslav Kranjčec

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)